Komunia 2020 – pomysły na prezenty

Koronawirus szaleje i pewnie jeszcze jakiś czas szaleć będzie, ja już się trochę ogarnęłam ze stresem i planuję czas PO zarazie. W tym roku czeka nas I Komunia i to razy trzy – moja dziecina i dwóch jego braci ciotecznych (w tym mój chrześniak). Jak wszystko się dobrze potoczy, to  mam w maju trzy niedziele z głowy. Przygotowanie całości to odrębna historia, o której może jeszcze wspomnę, ale dzisiaj o prezentach.

Dawno temu, kiedy ja brałam komunie po raz pierwszy, prezenty były, a i owszem, ale jakoś mniej ważne. I bardziej symboliczne. Pamiętam, że od rodziców dostałam rower – wtedy wszyscy mieliśmy Wigry 3. Reszta to zupełne drobiazgi takie jak kolczyki, pierścionek i zestawy: zegarek elektroniczny, kalkulator i długopis. Oprócz tego pewnie kasa, ale nie pamiętam czy na pewno i ile.

Teraz prezenty stają się ważniejsze od samej Komunii, podejrzewam, że dla wielu dzieci całą część sakramentalna jest tylko uciążliwym dodatkiem. Więc wirus wirusem, ale wcześniej czy później muszę się  zmierzyć z problemem prezentów. Obawiam się, że niestety wydam worek monet, ale co zrobić. Przyglądając się poprzednim latom, widzę co było/jest modne i chyba w tych rejonach będę się obracać.  Jeśli masz dzieci w podobnym wieku, może Cię to zainteresuje, jeśli Cię to nie dotyczy, możesz się pośmiać z radości, że nie musisz wydawać kasy. ☺

Biblia

Najbardziej oczywisty i kojarzący się z I Komunią prezent to Pismo Święte w wydaniu dla dzieci lub dla dorosłych. Wydatek maksymalnie 100 zł. Pamiątka na całe życie, ale dziecko raczej nie doceni, a rodzic może się obrazić (really tak bywa).  Zawsze można dodatkowo załączyć odpowiednią kwotę w kopercie. I oczywiście nie można zapomnieć o stosownej dedykacji.

Biżuteria

W sytuacji dziewczynek sytuacja jest łatwiejsza, bo można je obdarować pierścionkiem, kolczykami, łańcuszkiem itd. W przypadku chłopca trzeba się nieco natrudzić, żeby znaleźć coś odpowiedniego. Na przykład srebrny łańcuszek męski to bardzo dobry pomysł. Srebrny łańcuszek to klasyka, w przeciwieństwie do łańcuszków złotych, ten na pewno spodoba się także chłopcu. Można wybrać taki o nieco większej grubości, dzięki czemu będzie bardzo trwały i będzie towarzyszył dziecku przez wiele lat.  Chłopcy w tym wieku poczują się znobilitowani, jeśli zostaną obdarowani prawdziwie męską biżuterią. Wystarczy dobrać do tego medalik lub krzyżyk i prezent gotowy.

I to na tyle, jeśli chodzi o prezenty w rozsądnych cenach, reszta to już kategoria rzeczy drogich i droższych.

Dla aktywnych rower lub hulajnoga

To wyzwanie raczej dla chrzestnych. Porządny rower kosztuje. Zwłaszcza te, które są teraz modne. Chociaż MTB i BMX są zawsze modne. Podobnie, jeśli chodzi i hulajnogę. Można kupić taka za 200 zł, ale można i za 1,5 tysiąca. Jeśli trafi się leniwy dzieciak, to może sobie zażyczyć hulajnogę elektryczną.

Dla mniej aktywnych rzutnik, tablet konsola,etc

Prezenty cyfrowe to trudna kategoria, bo współczesny trzecioklasista jest już nieźle wyposażony. Mój ma tablet i smartwatch (z niskiej co prawda półki, ale zawsze). Marzenia o konsoli pojawiły się już jakiś czas temu. Ja co prawda wolałabym rzutnik, podoba mi się perspektywa filmów wyświetlanych na ścianie. Część dzieci w tym roku pewnie dostanie telefony, ale to warto przedyskutować wcześniej z rodzicami.

Pieniądze ale…

Wręczenie pieniędzy jest najłatwiejszym rozwiązaniem, są jednak ambitni chrzestni lub dziadkowie, którzy zakładają dziecku lokatę. Taki odroczony prezent raczej nie ucieszy „komunisty”, ale na pewno  zmieni zdanie, kiedy w 18. urodziny będzie dysponował okrągłą kwotą.

Oryginalne pomysły dla posiadaczy głębokiego portfela

Słyszałam, że są i tacy, którzy fundują dziecku ekstra wyjazd, albo kurs językowy za granicą. Może to i interesujący pomysł, ale czy puściłabym dzieciaka w tym wieku gdzieś daleko? No, nie wiem.  Dobrze, że minęła, albo tak mi się wydaje, moda na kupowanie dzieciom quadów i skuterów.

Korzystając z obowiązkowego uziemienia można przekopać internet w celu znalezienia najniższej ceny. Jeśli w ty roku koronawirus pokrzyżuje plany komunijne to i tak warto się zaopatrzyć w prezent już teraz i mieć zakupy z głowy.☻