Damy radę? Wspierajmy się w czasie zarazy.

Koronawirus na dobre zmienia rzeczywistość. Dwa tygodnie spędzone w domu wydają się być wiecznością, a spacer do sklepu urasta do rangi wydarzenia tygodnia. Udało mi się oswoić nowe warunki i nawet przestałam kompulsywnie sprawdzać wordometrics. Zaglądam tam zdecydowanie rzadziej, ale wciąż analizuję tabelki. ☺ Gryzole

Mam trochę mniej roboty, ale zawsze coś tam dostaję, bezrobocie póki co mi nie grozi. Mam dzięki temu czas na edukację domową, na szczęście w wersji dla 3 klasy nie jest zbyt rozbudowana. W internecie pełno zdjęć, na których zrelaksowani rodzice zajmują się dziećmi i gotują. Witam w moim świecie, na co dzień gotuję i bawię się z dziećmi – zalety/wady pracy zdalnej.  Jakoś nie potrafię znaleźć plusów tej sytuacji, wcale nie mam więcej czasu na wszystko. Może to kwestia mojego standardowego nieogarnięcia.

Podziwiam polityków za ich w sumie niefrasobliwe podejście do problemu. Zamknęli nas w domach, a 10 maja zapraszają do urn. Jeżeli faktycznie nie przeniosą wyborów, to tym razem nie pójdę. Trudno przeżyję kolejną kadencję PAD-a, nie będę się narażać tylko dla tego, że kurdupel z Nowogrodzkiej tak zarządził.

Obraz może zawierać: 2 osoby, mem, prawdopodobnie tekst, który brzmi „JAREK, TY NA SERIO ROBISZ W MAJU WYBORY ? NIE, NO SZACUN! memy.pl”

Żyjemy w dziwnym kraju, ale do tego już się przyzwyczaiłam, brak maseczek, kombinezonów, rękawiczek, a do tego mała ilość testów. Jakoś tylko „zwykli” ludzie się tym przejmują, z tego przejęcia powstają fantastyczne inicjatywy.  Ludzie szyją, za darmo, maseczki dla medyków, mam nawet taką osobę wśród znajomych! Patrycja na co dzień zajmuje się animacjami dla dzieci, teraz też nie potrafi spokojnie usiedzieć więc szyje maseczki dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Ostatnio dla pogotowia. Jak potrzebujesz maseczek (teraz) lub fajnej animatorki (po zarazie) to koniecznie zajrzyj na stronę Patrycji, wystarczy tu kliknąć.

Dopiero dwa tygodnie, a już padają mniejsze i większe firmy, ludzie zaczynają tracić pracę, słabo się dzieje. Niektórym pewnie nie uda się wrócić na rynek, więc walczą o to, żeby z niego nie wypaść. Mamy na to wpływ, może nie jakiś kolosalny, ale zawsze. Ja postaram się na przykład udostępniać miejsce na blogu moim znajomym przedsiębiorczyniom, reklama i link to niby nie jest duża pomoc, ale zawsze roboty googla będą mogły pomóc.

Jeśli masz małe dziecko, Twoja przyjaciółka ma małe dziecko, rodzeństwo ma małe dziecko, albo po prostu lubisz gadżety dla małych dzieci, to mam dla Ciebie propozycję. Maluchy są często obdarowywane prezentami, które zupełnie się im nie przydają, które zbierają kurz, albo  z których w najlepszym wypadku szybko wyrastają. Kiedy urodziła się Bronja (moja siostrzenica) kupiłam jej spersonalizowany prezent, z którego korzysta kolejny rok.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

I teraz przechodzę do meritum: Gryzole! Basia, moja współmatka grudniowa, kiedy została mamą szukała gryzaka idealnego,  bezpiecznego, a do tego ładnego. Na rynku pełnym chińskiej tandety nie znalazła niczego ciekawego, więc założyła firmę! Asortyment obejmuje nie tylko gryzaki, ale i biżuterię dla mam, co ważne jest to biżuteria bezpieczna dla dzieci – wykonana z tego samego materiału co gryzaki, dzięki temu dziecko może żuć Twój wisiorek bez szkody dla dziecka i dla wisiorka.☺☺☺

Smoczki, gryzaki, smyczki do tychże, wisiorki, korale i bransoletki – wszystko z atestowanego silikonu w cudnych kolorach. Mięciutkie w dotyku, ale niezniszczalne, przynajmniej nie przez niemowlęcą szczękę. W przeciwieństwie do sklepowych propozycji Gryzole możesz sobie spersonalizować, wybierz kolorki, zwierzątka, albo literki, które ułożą się w dowolny napis.

gryzole

Kupione gadżety mogą być pięknie zapakowane na prezent, a do tego może zostać dołączona karteczka z ręcznie wypisanymi życzeniami. To naprawdę doskonały pomysł na osobisty prezent dla przyjaciółki, która właśnie została mamą. Reklamuję Gryzole całkowicie bezinteresownie, po prostu wierzę, w to, że warto wspierać małe biznesy. Jak wszystko dobrze pójdzie to na jesieni po raz drugi zostanę ciotką, już wiem co sprezentuję dzieciątku ☺☺☺. Jeśli potrzebujesz prezentu dla malucha teraz, albo w przyszłości, koniecznie zajrzyj do sklepu Gryzole (o tu kliknij), zobacz jakie fajne gadżety możesz tam kupić. Wspierajmy małe biznesy. ☺