Wypada mi czy jestem za stara?

Kilka dni temu na „Gazwybie” przeczytałam artykulik, z którego wynikało iż w wieku lat 30+ wielu rzeczy nie wypada. Zasromałam się okrutnie, bo jestem już 40+ a większość „niewypadów” ciągle uprawiam. I tak zaczęłam dumać na co jestem za stara, a na co nie. O starości co prawda już pisałam co najmniej raz.

Jadąc punktami z artykułu – rób rachunek sumienia i porządkuj szafę, nooooo chyba, że jeszcze nie masz 30 lat 🙂

Mini spódnica

W pewnym wieku mini już są zakazane, no jak to tak można, toć to tylko młodym przystoi. A nie daj Boże jak jesteś matką, masz dawać przykład a nie udem błyskać. Faktem jest iż ostatnio noszę kiecki dłuższe niż dawniej, ale to raczej ewolucja w stylu ubierania niż kwestia wieku Nogi mam, nie chwaląc się oczywiście, zupełnie niezłe mimo wieku 🙂

ErikaWittlieb / Pixabay

Infantylne nadruki

No, tak, zupełnie nie wypada zdobić piersi postaciami z kreskówek. Jakżesz można jednorożce albo inne smurfy na sobie nosić. A kysz! A jak ktoś lubi? Zwłaszcza piżamy 🙂 Nie czuję się ośmieszona ani upupiona. Na innych infantylne motywy też raczej budzą u mnie uśmiech niż pogardę. Wszak lepsze to niż broszka 😛

OpenClipart-Vectors / Pixabay

Frywolne falbanki

Tu mam problem, bo z falbankami mi nigdy nie było po drodze, ale jeżeli ktoś lubi. Nawet jeśli jest w wieku post balzakowskim – łaj not?

Sukienki bez ramiączek

Bo biust zwisa, a „skóra pod ramionami lata” (cyt. z artykułu). Nie noszę tego typu kiecek, bo nie lubię, gdybym lubiła to wiem, że jest magiczny sposób, żeby biust nie zwisał…. stanik bez ramiączek. Natomiast latająca skóra po 30-stce, no cóż, ja mam w tym miejscu ciągle jeszcze mięśnie i nic mi nie lata.

Odkryty brzuch

Generalnie odkryty brzuch poza plażą czy basenem nie bardzo mi pasuje, ale cóż rzecz gustu. Nie mam oponki, ani rozstępów więc wstydu nie ma, ale nie mój stajl. Znowu to nie kwestia wieku.

Kolorowe gumki

na włosach! Czytałam i dumałam, łaj o łaj, komu przeszkadza kucyk czy inny warkocz na zielono czy czerwono związany. Nie wiem, nie rozumiem. Mam gumki w różnych kolorach i nie obawiam się uch używać.

Otrząsnąwszy się po „artykule” zastanowiłam się czy czegoś jeszcze mi nie wypada z racji wieku szacownego. Jedna z rzeczy, która mi do głowy przyszła były

Długie włosy

Kilka razy byłam pytana czy planuje ściąć włosy. Raz nawet dość obcesowo, byłam w drugiej ciąży i usłyszałam: ” no ale teraz to chyba już obetniesz włosy?” Nie, nie obetnę, a może kiedyś, a może jutro, Nie wiem, lubię moje długie włosy. Może będę miała długie siwe warkocze?

Iguanat / Pixabay

I tak „gazwyb” kreuje nowe rzeczywistości równoległe. Jednego dnia artykuły o tym co kiedy wypada, a następnego pokazuje „piękne” blizny po cesarce i „cudowne” syrenie uda (też nie wiedziałam co to :)).
Dodatkowo można napisać cały elaborat czego nie wypada robić, muszę o tym pomyśleć.

A tak w ogóle to może zestarzeję się jak Iris Apfel?

Znalezione obrazy dla zapytania iris apfel

Zdarzyło Ci się pomyśleć: o kurcze chciałabym, ale za stara już na to jestem?