Magiczne ogrody – Janowiec dla dzieci

W ramach wakacyjnych podróży z cyklu „poznaj swój kraj” 😛 wybraliśmy się wczoraj do Janowca (vis a vis Kazimierza Dolnego) do Magicznych Ogrodów. Reklamują się jako pierwszy w Polsce ogród sensoryczny. Na sporym obszarze rozrzucone są fantastyczne krainy zanurzone w bujnej, kwitnącej roślinności.

Spacer rozpoczęliśmy od domu czarodzieja, który nas wita – opowiada o Ogrodach i śpiewa. Dzieci były zachwycone.magiczne

Nieco dalej majaczyły wielkie pomarańczowe…marchewki! Trafiliśmy na pole pełne marchewek gigantów i takich zajęcy.

ODSC_0189Obok sprzedawano watę cukrową w nienaturalnych kolorach, na szczęście żadne z towarzyszących nam dzieci nie reflektowało na takie atrakcje. Nie było czasu na jedzenie, bo był bieg ku następnym rozrywkom.

DSC_0180

Następna była Bulwiakowa Osada – sadyba takich małych bulwiastych stworków. Po ich krainie przejeżdża się kolejką – dorośli też!

20160718_133717

Czekając w kolejce na kolejkę :D, można oglądać z bliska domki bulwiaków, można sobie do nich wchodzić, ale niestety tylko dzieci się tam mieszczą.

DSC_0198

Po przejażdżce żądni dalszych atrakcji pomknęliśmy do Krasnoludzkiego Grodu. To gród iście magiczny – Krasnoludy, rycerze i do tego dwie czarne świnki. Można przymierzyć się do miecza, założyć na głowę prawdziwy hełm rycerski, zejść do podziemi albo wspiąć się do ratusza.

DSC_0223

Ale to nie koniec ciekawostek u krasnoludów – można potrenować strzelanie z kuszy, pobujać się na wieeeelkich huśtawkach,  a nawet pokręcić się na karuzeli.

DSC_0238

I jeszcze jedna atrakcja nie tylko dla dzieci! Kiedy ostatni raz zjeżdżałyście ze ślizgawki? Ja wczoraj!

DSC_0253

Mimo takie sobie pogody dzieciaki były niezmordowane, nie wiedziałam, że Magiczne Ogrody będą dal nich aż taką atrakcją. Następne było Smocze Gniazdo. Stukaniu w jajka i wspinaniu się na małe smoczki nie było końca.

DSC_0256

A zaraz za smokami można było wykazać się zręcznością i odwagą wspinając się do smoczych (chyba) gniazd.

DSC_0264

Następny punkt, czyli Wodny Świat na pewno budzi więcej zachwytu w upalne dni, ale i wczoraj znaleźli się chętni do moczenia rąk, pompowania wody i patrzenia jak spływa systemem drewnianych rynienek.

DSC_0274

Wszędzie było pięknie, widać było ludzi dbających o to,żeby nigdzie nie było chwastów, ani zwiędłych kwiatów, żeby każdy kamyk był na swoim miejscu.

DSC_0187

Rozrywki były dopasowana głównie do dzieci, ale i dorośli się nie nudzili – jeśli tylko zechcieli spojrzeć na świat z mniej poważnej perspektywy i posłuchali chociażby szumu (a właściwie pomruków) tych drzew.

DSC_0204

A żeby nieletnie towarzystwo było na pewno ubawione do granic, wstawiono jeszcze siedem wielkich trampolin i trzy dmuchańce – no jak bez dmuchańca?

DSC_0290

I powiem Wam, że to co tu pokazałam to jeszcze nie wszystko, a oprócz tego Magiczne Ogrody wciąż się rozbudowują.

Spędziliśmy tam około pięciu godzin – łącznie z obiadem. restauracja ma dość ograniczony wybór dań, ale ceny są znośne. Dla mnie jako osoby nie jedzącej mięsa wybór był baaardzo wąski: sałatka grecka lub pierogi z truskawkami.

W sytuacji gdy dzień jest piękny i nigdzie się  nie spieszymy można spędzić tam cały dzień, można rozłożyć  koc na jednej z wielu łączek, skryć  się  w cieniu pod baldachimem, a ponad wszystko spacerować, spacerować….

DSC_0203

Jedynym minusem całego przedsięwzięcia jest cena biletów – byliśmy w 8 osób zapłaciliśmy 110 zł,a to i tak taniej, bo skorzystaliśmy ze zniżki w grouponie – oszczędzając 24 zł. Dzieci poniżej 110 cm wchodzą gratis.

Magiczne Ogrody leżą w odległości 55 km od Lublina i 135 km od Warszawy. Myślę, że warto zaplanować wycieczkę – dzieciaki będą zachwycone.