Owsiak – nie przeszkadzać!

Na fali noworoczno-świątecznej dobroczynności mamy szansę znowu komuś pomóc. Tym razem jestem za, w 100% za. Po raz  24 zagra Jurek Owsiak a  pod jego batutą

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Oczywiście w mediach jedynie słusznych już toczy się dyskusja – można się dowiedzieć jak złym i pazernym człowiekiem jest Owsiak. W tym roku szczególnie umiłował Owsiaka poseł Pięta mówiąc:

wokół Owsiaka unosi się woń… nieczystości. Tak moralnych, jak i zupełnie przyziemnych.

     I znowu pojawią się rewelacje na temat tego jak wiele Owsiak zarabia, tfu, jak bardzo okrada biedne chore dzieci. Przoduje w tym jeden z internautów, którego imię pominę. A przecież nie trzeba być geniuszem internetu, żeby dotrzeć do raportów finansowych fundacji, chociażby tutaj: wosp.org.pl Oczywiście nie musimy wierzyć, jeśli komuś lżej niech dalej mówi/pisze, że Owsiak kradnie. Mnie nie przeszkadza, niech zarabia na tym  ile chce, bo w porównaniu z tym ile pieniędzy przekazuje na szpitale to i tak promile.

            Dla tych którym nie chce się czytać bilansu finansowego:

Przychody z 22 finału 48.923.797,33

Przychody z darowizn rzeczowych i celowych: 10.887.543,82

Przychody z 1%podatku 3.722.648,88

Fundacja na stałe zatrudnia 32 osoby, które w 2014 zarobiły łącznie: 1.693.537,89 i 135 tys premii.

Łącznie obdarowano 234 szpitale w całej Polsce.

        Jak już ktoś policzył ile zarabiają średnio, podumał, że wszak Owsiak prezesem jest i członkiem zarządu to pewnie zarabia, że ho ho, to teraz najciekawsze:

Wynagrodzenia dla członków zarządu – Osoby wchodzące w skład organów zarządczych nie pobierają wynagrodze-nia z tytułu pełnionych funkcji zarządczych.

Ja w to wierzę, jak ktoś ma z tym problem, to…jego problem.

     Ludzie dobre woli przekazują  różne rzeczy na aukcje, nawet jaśnie nam panujący pan prezydent przekazał narty, na których był jeździł. Co nie spodobało się, nie wymienianemu tutaj z imienia internaucie:

Historia przekazania przez Prezydenta Andrzeja Dudę nart na aukcję Fundacji WOŚP, to kwintesencja patologii życia publicznego w Polsce, która zawiera wszystkie elementy i cały schemat ogłupiania ludzi.

   A właściwie czemu nie? Prezydent zrobił coś bez namaszczenia prezesa, chyba. I może nawet coś wrzuci do puszki jednego z ponad 120 tys ludzi poświęcających swój czas dla Orkiestry.

     Moje dzieciaki miały przebadany słuch orkiestrowym sprzętem, a w szpitalu widziałam sprzęt z serduszkami. Chciałabym zobaczyć jak ktoś z przeciwników WOŚP sprzeciwia się włożeniu dziecka do inkubatora zakupionego przez Orkiestrę. Co prawda są i tacy, którzy krytykują Owsiaka właśnie za kupowanie sprzętu „bo państwo czuje się wyręczone”. Hmm może i coś w tym jest?

 Na koniec  co o tym całym zamieszaniu mówi sam Owsiak:

Kto chce z nami grać, niech gra. Kto nie chce z nami grać, niech nie przeszkadza w tym najpiękniejszym dniu, bo chcemy stworzyć Polskę i tworzymy kolorową, ładną, miłą, ciepłą, serdeczną, pełną pomysłów na przyszłość i pełną wiedzy, że Polska nie jest w ruinie i nigdy nie była w ruinie. 25 lat temu była w ruinie, bo wyglądała ponuro i nawet chyba Marsjanie nie chcieliby tu przylecieć, bo wyglądało buro

Ciekawa jestem co sądzicie o Orkiestrze? Dobrze, że jest? A może wkurza Cię, ta coroczna żebranina?